Najczęściej zadawane pytania
Zanim skontaktujesz się z nami bezpośrednio, sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania naszych klientów.

Smartfony z systemem Android

  Co zrobić, gdy nie pamiętam schematu odblokowania ekranu?

Masz pięć prób odblokowania ekranu. Jeżeli żadna z nich się nie powiedzie, możesz odblokować telefon wprowadzając swoją nazwę użytkownika i hasło konta Google.
 • 1. Po piątej nieudanej próbie odblokowania ekranu i wyświetleniu komunikatu o odczekaniu 30 sekund naciśnij przycisk OK.
 • 2. Jeśli wyświetlacz zgaśnie, naciśnij przycisk ZASILANIE, aby włączyć go z powrotem, a następnie odblokuj ekran.
 • 3. Naciśnij przycisk Nie pamiętasz wzoru? Następnie zaloguj się do konta Google wprowadzając nazwę użytkownika i hasło.

  Co zrobić, gdy smartfon nie wyświetla kontaktów zapisanych w jego pamięci/na karcie SIM/na koncie Google?

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z w/w problemów postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

Menu -> Osoby -> naciśnij ikonę znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu -> Kontakty do wyświetlenia -> wybierz lokalizacje, z jakich telefon ma pobierać Twoje kontakty

  Jak dodać punkt dostępu do sieci operatora komórkowego?

Większość telefonów Krüger&Matz jest w stanie określić operatora komórkowego na podstawie włożonej karty SIM, a następnie skorzystać ze wstępnie ustawionej nazwy punktu dostępu (APN) w celu połączenia z siecią danych operatora komórkowego. Aby dodać nową nazwę punktu dostępu (APN) podczas korzystania z roamingu lub w razie trudności z nawiązywaniem połączenia danych postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Menu -> Ustawienia -> Więcej -> Sieci komórkowe -> Punkty dostępowe-> naciśnij ikonkę z „plusem”, aby dodać punkt dostępowy.

  Jak można udostępnić internet innym urządzeniom?

Połączenie danych telefonu można udostępnić przez USB, Wi‍-Fi lub Bluetooth. Aby to zrobić postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Menu -> Ustawienia -> Więcej -> Thethering i punkty dostępu, a następnie wybierz opcję udostępniania: Tethering przez USB, Przenośny hotspot Wi‍-Fi lub Tethering przez Bluetooth.

Aby skorzystać z opcji udostępniania należy mieć aktywne połączenie minimum 3G, co może wiązać się z naliczeniem dodatkowych opłat.

  Co zrobić, gdy telefon wyłącza się lub nie wygasza podczas rozmowy?

Możliwe, że czujnik ruchu został wyłączony. Aby aktywować czujnik należy wejść w Ustawienia > Ustawienia połączeń > Włącz czujnik zbliżenia.

  Dlaczego urządzenie nie ładuje się?

Przyczyną problemu może być kabel lub zasilacz. Sprawdź, czy ładowarka działa poprawnie, podłączając ją do komputera. Ponadto upewnij się, że używasz oryginalnych akcesoriów zalecanych przez Krüger&Matz, nie gwarantujemy prawidłowego działania z produktami innych producentów.

  Co zrobić gdy smartfon nie uruchamia się bądź zawiesza się przy starcie?

W tej sytuacji wskazane jest przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu menu Recovery. Proces ten wiąże się z utratą danych zapisanych w pamięci urządzenia, aby go przeprowadzić postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:
 • 1. Wyjmij i włóż baterię, a następnie uruchom telefon trzymając jednocześnie przyciski Power i Vol+
 • 2. Używając przycisku Vol- zaznacz pole wipe data/factory reset i zatwierdź przyciskiem Power
 • 3. Przyciskiem Vol- zaznacz pozycję Yes i potwierdź naciskając Power
 • 4. Po ponownym uruchomieniu zatwierdź reboot system now

  Jak ustawić własny dźwięk do kontaktu?

Aby przypisać własny dźwięk do kontaktu postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami:
 • 1. Uruchom Menedżer plików i wybierz Secure storage, a następnie utwórz hasło, bądź naciśnij Anuluj aby kontynuować
 • 2. Znajdź folder, w którym znajduje się utwór i zaznacz go
 • 3. Przejdź do folderu Ringtones, a następnie wklej wybrany wcześniej utwór
 • 4. Edytuj wybrany kontakt korzystając z aplikacji; z menu wybierz dodany dzwonek

Tablety z systemem Android

  Jak zaktualizować oprogramowanie?

Wszystkie dostępne aktualizacje oraz instrukcje do nich można odnaleźć w zakładce „Do pobrania” przy wybranym modelu tabletu.

  Dlaczego nie można połączyć tabletu z Wi-Fi?

 • Upewnij się czy router pracuje prawidłowo
 • Sprawdź czy dane logowania są prawidłowe
 • Zmień typ zabezpieczeń sieci (wszystkie potrzebne informacje dotyczące ustawień sieci znajdziesz w instrukcji obsługi dołączonej do routera)

  Dlaczego niektóre aplikacje nie chcą się zainstalować?

Problem ten można rozwiązać na dwa sposoby:
 • Jeżeli wcześniej zalogowałeś się na tablecie do konta Google, możesz je zresetować z innego urządzenia z dostępem do internetu.
 • Zainstaluj ponownie oprogramowanie dostępne na www.krugermatz.com. Musisz liczyć się z utratą wszystkich danych zapisanych w pamięci wewnętrznej tabletu.

  Czy i jakiego modemu zewnętrznego 3G lub 4G mogę używać?

Niestety, system Android nie pozwala na samodzielne instalowanie sterowników do urządzeń zewnętrznych. Tablety marki Krüger&Matz współpracują z modemem M-LIFE ML0510.

  Dlaczego tablet nie łączy się z internetem 3G?

Musisz pamiętać, aby zainstalować kartę na wyłączonym urządzeniu! Jeśli pomimo tego internet nadal nie będzie działał, sprawdź, czy ustawienia APN są zgodne z ustawieniami operatora – jeśli nie znajdziesz ich na oficjalnej stronie operatora, skontaktuj się z nim.

Tablety z systemem Microsoft Windows

  Jak zaktualizować system z wersji Windows 8.1 do Windows 10 nie tracąc pakietu MS Office?

Aby nie utracić pakietu Microsoft Office musi być on aktywowany przed dokonaniem aktualizacji systemu. Aktywacja darmowej wersji MS Office 365 Personal po wcześniejszej aktualizacji nie będzie możliwa.
 • 1. Znajdź w menu Start kafelek Office, po otworzeniu aplikacji pojawi się ekran aktywacyjny – kliknij AKTYWUJ.
 • 2. Jeśli posiadasz już konto Microsoft, wpisz login i hasło oraz zaloguj się, w przeciwnym wypadku załóż je klikając w opcję Utwórz konto teraz.
 • 3. Zostaniesz przekierowany do swojego konta, gdzie będziesz mógł zainstalować aplikację Office. Kliknij zielony przycisk Zainstaluj, a następnie uruchom pobrany plik.
 • 4. Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami.
 • 5. Przystąp do procesu aktualizacji klikając w ikonę Windows w pasku zadań.
WAŻNE: Jeżeli po aktualizacji pojawi się problem z wybudzaniem, natychmiast skontaktuj się z serwisem: serwis@krugermatz.com

  Co zrobić, gdy tablet zawiesił się/nie reaguje na polecenia?

W przypadku wystąpienia w/w problemów, wciśnij i przytrzymaj przycisk włączenia przez 10 sekund.

  Co zrobić w przypadku problemu z wybudzeniem tabletu?

W przypadku problemów z wybudzeniem tabletu należy przywrócić poprzedni sterownik karty graficznej. Aby to zrobić: kliknij prawym przyciskiem na ikonę Mojego Komputera -> Właściwości -> Menadżer urządzeń -> Karty graficzne -> Właściwości -> Sterownik -> Przywróć sterownik.

  Co zrobić, gdy tablet nie wykrywa modemu Huawei E1220S-2?

Po włożeniu urządzenia do dedykowanego slotu uruchom tablet, wejdź w Mój komputer, gdzie pojawi się wirtualny dysk z instalatorem. Otwórz go i postępuj krok po kroku z instrukcją, która pojawi się na ekranie.

  Co zrobić, gdy wskaźnik baterii działa nieprawidłowo?

Zainstaluj ponownie system Windows korzystając z opcji odzyskiwania. Aby rozpocząć proces uruchom kolejno: Aktualizacja i odzyskiwanie -> Odzyskiwanie -> Usuń wszystkie dane i ponownie zainstaluj system.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium